KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8616151
*
nr 861 6151
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Blandteknik, Rune Rockström (1898-1983), Hamnmotiv, 28x36
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2013
kl 19:12:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 15:16:15
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Rockström
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Läs mer om Rune Rockström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hamnmotiv rune rockström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:25
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:10
*
Rune Rockström
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Läs mer om Rune Rockström
nr 861 6151
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Blandteknik, Rune Rockström (1898-1983), Hamnmotiv, 28x36
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 15:16:15 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Rockström
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Rune Rockström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hamnmotiv rune rockström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:25 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:10